Ruszył system rekrutacji do szkół ponadpodstawowych firmy VULCAN

Drodzy ósmoklasiści,

przed Wami bardzo ważny moment podejmowania decyzji o wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej. Udostępniamy do Waszej dyspozycji elektroniczny system wspomagania scentralizowanej rekrutacji do szkół ponadpodstawowych VULCAN.

W jednej bazie tego systemu znajdziecie 240 szkół ponadpodstawowych z terenu województwa lubelskiego.

Wasza macierzysta szkoła podstawowa wprowadzała dane osobowe i w dniu 30.04.2021r.  otrzymacie  login i hasło do swojego konta.

W zakładce ,,Oferta szkół” zawarto opisy poszczególnych szkół i oddziałów. Z pewnością te informacje pozwolą Wam na bardziej świadome podejmowanie decyzji, co do wyboru szkół, do których będziecie kandydować.

Pamiętajcie, że możecie kandydować najwyżej do 3 szkół, ale nie ma ograniczenia co do ilości oddziałów w tych szkołach!!! Im więcej oddziałów w nich wybierzecie, tym większą szansę będziecie mieli na to, aby zostać zakwalifikowanym do jednej z nich.

Program działa tak, że przydziela kandydata do możliwie najwyższej preferencji na liście oddziałów ustalonej przez niego w systemie, biorąc pod uwagę zgromadzone przez kandydata punkty w procesie rekrutacji. System przydzieli kandydata tylko do jednego oddziału w jednej szkole, dlatego tak ważne jest, aby wybór i kolejność oddziałów były naprawdę przemyślane.

Pamiętajcie, że na podjęcie ostatecznych decyzji macie dużo czasu, gdyż proces wyboru szkół i składania podań będzie trwał od 17 maja br. do 21 czerwca br.

W zakładce ,,Statystyki” zawarte są informacje o ilości osób, które wybrały dany oddział w swoich preferencjach (liczby te są uaktualniane na bieżąco).

Dane w pozostałych zakładkach umieszczane będą w późniejszym etapie rekrutacji.

Mamy nadzieję, że Wasza praca w systemie elektronicznego naboru VULCAN będzie przebiegała bezproblemowo, a zawarte w nim informacje będą przydatne w podejmowaniu decyzji.

Życzymy Wam trafnych wyborów związanych z dalszą drogą edukacyjną, jak najlepszych wyników edukacyjnych na zakończenie szkoły podstawowej oraz realizacji wytyczonych celów.

Informacja pochodzi ze strony internetowej: https://lubelszczyzna.edu.com.pl/kandydat/app/index.html

 

 

Informacja pochodzi ze strony internetowej: https://lubelszczyzna.edu.com.pl/kandydat/app/index.html