Ogólnopolski Próbny Egzamin Ósmoklasisty z Wydawnictwem „OPERON” .

Uczniowie klasy VIII  w dniach 03-05 grudnia 2019r. przystąpili do  Ogólnopolskiego Próbnego Egzaminu Ósmoklasisty z Wydawnictwem „OPERON”, kolejno z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Egzamin  jest odwzorowaniem egzaminu państwowego, który zostanie przeprowadzony przez OKE  w Krakowie w dniach 21-22-23 kwietnia 2020 roku. Ma identyczny przebieg.  Ta próba generalna pozwoliła uczniom szkoły oswoić się z formułą egzaminu, zaś szkole sprawdzić wszystkie aspekty organizacyjne, istotne przy przeprowadzaniu egzaminu państwowego.

Odpowiedzi do zadań, uczniowie mogą sprawdzić godzinę po egzaminie na stronie: https://takzdam.pl/

Na stronie internetowej:https://takzdam.pl/kalkulator-punktow/  można sprawdzić orientacyjną liczbę punktów, które możesz uzyskać podczas rekrutacji do szkoły średniej.

Po sprawdzeniu prac i wprowadzeniu wyników szkoła otrzyma raport w dniu 16 stycznia 2020r. w którym bedą zawarte szczegółowe wyniki poszczególnych uczniów, szkoły oraz wyniki krajowe dla szkół biorących udział w testach.

W załączeniu prezentacja opublikowana przez Wydawnictwo OPERON dotycząca egzaminu organizowanego przez CKE w dniach 21-23 kwietnia 2020r.

Operon_prezentacja_dla_rodzicow_egzamin_osmoklasisty_2020