Ogólnopolska akcja społeczna „Pozytywna Uwaga”

Miło nam poinformować, że nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji społecznej „Pozytywna Uwaga”. Akcja ma na celu zachęcenie nauczycieli do bardziej częstego wpisywania uczniom pozytywnych uwag oraz otworzyć rodziców na pozytywną komunikację z nauczycielami. Szkolnym koordynatorem akcji została mgr Agnieszka Chomicka, nauczyciel języka polskiego, wychowawca klasy siódmej.

Jak piszą na swojej stronie internetowej organizatorzy: „powinniśmy zmienić myślenie o uwagach. Nie oceniamy systemu edukacji, nie chcemy zmieniać podstawy programowej, chcemy tylko zachęcić nauczycieli do mądrego chwalenia uczniów. W szkole nie da się uciec od ocen, a dobra uwaga od nauczyciela zostaje z nami na całe życie. Niech nasze dzieci idą w świat przekonane, że nawet jak nie mają czerwonego paska, to są w czymś dobre. Niech poczują nasze wsparcie”.

Akcja jest oddolną i spontaniczną inicjatywą rodziców uczniów jednej z warszawskich szkół. Pomysł narodził się przed wakacjami, teraz organizatorzy dopracowują działania i namawiają do udziału kolejne szkoły w Polsce. Wiele już się zgłosiło!

Zachęcamy do włączenia się w akcję również Rodziców, bo akcja jest skierowana też do Was. Wy także możecie zmienić myślenie o uwagach i pochwałach aktywnie chwaląc już dziś, w tym otwierając się na pozytywną komunikację z nauczycielami!

Więcej informacji o Pozytywnej Uwadze – w tym idea akcji – jest na rozwijanej właśnie stronie internetowej.

Nasze ważne adresy:

 1. oficjalna strona akcji:
  https://pozytywnauwaga.pl/
 2. Profil na Facebooku
  https://www.facebook.com/POZYTYWNA-UWAGA-438266170334419
 3. Twitter
  https://twitter.com/PozytywnaU
 4. Instagram
  https://www.instagram.com/pozytywnauwaga/