Mowa nienawiści w internecie-warsztaty

W dniu 30 stycznia 2019 roku tj. środa  w naszej szkole odbyły się 45-minutowe warsztaty pt. „Mowa nienawiści w internecie”. Uczestnikami byli uczniowie klas IV-VIII.  Zajęcia prowadzone były  metodą mini wykładu, dyskusji, burzy mózgów i dramy. Uczniowie  mieli możliwość zastosowania zdobytej wiedzy w praktyce. Po uczestnictwie w warsztatach uczniowie potrafią: zdefiniować zjawisko hejtu, cyberbullingu i trollingu, wymienić przyczyny hejtu, a także wskazać konsekwencje wynikające z hejtowania i nauczą się wyrażania własnej opinii bez obrażania innych. Warsztaty poprowadziła mgr Dorota Mączka  z Centrum Edukacyjno-Terapeutycznego Art-Presti w Lublinie.

Dorota Mączka, trener, edukator, socjoterapeuta, na co dzień prowadzi Centrum Edukacyjno-Terapeutyczne Art-Presti w Lublinie. Pisze o sobie, że  fascynuje się  pracą z ludźmi w każdym wieku oraz odkrywaniem ich potencjałów i talentów. Organizuje szkolenia doskonalące kompetencje zawodowe, menedżerskie, osobiste i społeczne: nauczycieli, pracowników branży medycznej, pomocy społecznej oraz administracji samorządowej. Pracuje w nurcie terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. Jest ciekawa świata i lubi nowe wyzwania. Działa z pasją i niekończącą się energią. Uważa, że nie ma rzeczy niemożliwych, wyznając dewizę Wayne W. Dyera: „Stan Twojego życia jest niczym innym jak odbiciem stanu Twojego umysłu”.

W  informacji o przeprowadzonych warsztatach w szkole wykorzystano  tekst  ze strony internetowej: https://fris.pl/trenerzy/dorota-maczka