ptak-w-karmniku

Nadchodzą mrozy – pomóżmy ptakom przetrwać zimę!

 

Dokarmianie ptaków zimą to przykład aktywnej ochrony przyrody, którą warto praktykować. Bez wsparcia ludzi, mniej doświadczone, stare bądź osłabione ptaki mają nikłe szanse na przeżycie w okresie mrozów i obfitych opadów śniegu. Dni są krótkie, a dostęp do pokarmu utrudniony, dlatego warto znać zasady rozsądnego dokarmiania. W przeciwieństwie do karmienia latem, teraz naprawdę potrzebują one dostępu do wody, pożywienia oraz schronienia. Dlatego też w naszej szkole uczniowie w roku poprzednim wraz z pomocą swoich rodziców zbudowali piękne domki dla ptaków. Wszystkie wykonane karmniki zostały rozmieszczone na terenie wokół naszej szkoły, w miejscach niedostępnych dla drapieżników. Przez całą zimę uczniowie będą dokarmiać ptaki aby na wiosnę można było się cieszyć z ich śpiewu.

Dla chcących więcej dowiedzieć się o dokarmianiu ptaków zimą zachęcamy do odwiedzenia stron internetowych, poświęconych tej tematyce np.: http://www.ekologia.pl/wywiady/dokarmianie-ptaktow-czy-dokarmiac-ptaki-zima,17614.html