„Gang Słodziaków”

Konkurs „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” rozstrzygnięty!  Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym, którego pomysłodawcą, fundatorem nagród  i dyplomów była  sieć sklepów Biedronka.

Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Organizatorzy, świadomi wagi tego tematu, aktywnie wspierają  inicjatywy na rzecz czytelnictwa wśród najmłodszych i ich rodziców.

Do wszystkich szkół podstawowych w Polsce zostały wysłane  bezpłatne zestawy książek autorstwa Renaty Piątkowskiej   „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków” oraz pakiety materiałów informacyjnych i motywacyjnych, które miały na celu  zachęcić najmłodsze dzieci do codziennego czytania. Zainteresowane placówki oświatowe mogły przystąpić do programu czytelnictwa.

Koordynatorem  szkolnym  akcji  była  mgr Aneta Podleśna nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej.  Po powrocie do szkoły w dniu 03 stycznia 2018r. dzieci z klasy I-II oraz oddziału przedszkolnego otrzymają dyplomy potwierdzające udział w projekcie.