Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Jak co roku nasza szkoła włącza się w ogólnopolską akcję charytatywną  Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Jest to działanie, które od 19 lat jest wspólnym, ekumenicznym dziełem tworzonym przez Caritas Kościoła Katolickiego, Diakonię Kościoła Ewangelickiego i  Eleos Polskiego Kościoła Prawosławnego. Rozpoczęło się 25 lat temu od lokalnej inicjatywy rozprowadzania świec na stół wigilijny. Na przestrzeni lat te świece stały się jednym z najważniejszych i najbardziej rozpoznawanych symboli Wigilii w Polsce. Jednak Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom to nie tylko płomień na stole wigilijnym, ale przede wszystkim realna pomoc potrzebującym i uwrażliwianie na potrzeby tych, którzy są w potrzebie.

W naszej szkole do 18 grudnia 2018r. była prowadzona zbiórka trwałej żywności dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Do wystawionego w szkole pudełka można było złożyć np. kasze, makaron, olej, herbatę, cukier, owoce w puszkach,  słodycze, czy inne produkty. Z zebranych darów zostaną przygotowane paczki, które jeszcze przed świętami trafią do rodzin i osób samotnych w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim którzy wsparli ten szczytny cel i podzielili się drobnymi darami z potrzebującymi Rodzinami.