Wizyta weterynarza

W czwartek 18 października naszą szkołę odwiedził Bartłomiej Szczerba, lekarz weterynarii z Przychodni Weterynaryjnej  „COR-VET” w Konopnicy, który opowiedział nam   jak prawidłowo opiekować się zwierzętami domowymi. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób należy dbać o swojego pupila, psa, kota lub innego zwierzaka, by cieszył się zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Nasz Gość zaznaczył, że zwierzęta wymagają takich czynnościach pielęgnacyjnych, jak: szczotkowanie, mycie zębów, obcinanie pazurów, czyszczenie uszu, zabezpieczanie przeciw kleszczom oraz pchłom. Podczas pogadanki posłużył się przyniesionymi z przychodni planszami i modelami organów wewnętrznych psów.

Wiele emocji wywołała wśród dzieci rozmowa dotycząca stosowania wobec swojego czworonoga właściwej diety. Uczniowie dowiedzieli się, że są produkty, których nie wolno podawać psom, gdyż mogą im zaszkodzić, np. chętnie dawane im kości lub mleko. W trakcie spotkania uczniowie  zadawali wiele pytań, oraz brali udział w mini konkursie, którego zwycięzcy: Bartosz Gano i Konrad Stępień dostali od naszego gościa nagrody. Pamiątkowe długopisy otrzymały dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy pierwszej i drugiej. Pan Bartłomiej Szczerba powiedział, że jest bardzo zadowolony ze spotkania z uczniami naszej szkoły i obiecał, że chętnie w przyszłości nas jeszcze odwiedzi.