kot

Ciekawa lekcja historii

kot

W dniu 18.05.2018 gościliśmy w naszej szkole Pana Cezarego Mącika z grupy współczesnej rekonstrukcji historycznej „Matrioszka”. Podczas prelekcji oraz pokazu broni uczniowie poznali repliki i oryginały wyposażenia bojowego. Chłopców bardzo interesowała broń: pistolet mosin, karabin RKM DP-28 jak też pistolet maszynowy PPS 23. Uczniowie klas IV-VII mogli usłyszeć o uzbrojeniu żołnierza z okresu II wojny światowej, jak też poznać wiele faktów historycznych z tym związanych, miedzy innymi historię popularnej czapki wojskowej „rogatywki”.
Dziękujemy Panu Cezaremy Mącikowi, który jest absolwentem naszej szkoły, za poszerzenie wiedzy historycznej, kształtowanie właściwych postaw u uczniów, życzliwość i współpracę. Życzymy wielu dalszych sukcesów osobistych i zawodowych. Spotkanie było dla nas niezapomnianą lekcją historii. zapraszamy do obejrzenia fotografii ze spotkania w zakładce „Galeria zdjęć„.

mgr Regina Wójcik i mgr Dagmara Martynowska-organizatorzy spotkania