alt

„Pokój zagadek”

alt

W dniu 27 marca br., uczniowie klasy VII pod opieką pani Aleksandry Poręba i wychowawczyni Małgorzaty Zawistowskiej uczestniczyli w wyjeździe do „pokoju zagadek” – Let Me Out – w Lublinie. Na miejsce dotarliśmy o godzinie 10.00 i tam wszyscy uczestnicy zabawy zostali szczegółowo poinformowani o zasadach gry. Ogólnie rzecz polegała na tym, żeby grupa osób zamknięta w niewielkim pomieszczeniu, rozwiązując w określonej kolejności przygotowane zagadki – w ciągu godziny – wydostała się z zamknięcia.
Siódmoklasiści zostali losowo podzieleni na dwa zespoły i wprowadzeni do pomieszczeń o różnorodnym charakterze. Rozpoczął się wyścig z czasem. Zadania i zagadki okazały się bardzo zróżnicowane i nie zawsze typowe. Emocje sięgnęły zenitu. Podobno, w opisywanych okolicznościach, nawet najtwardszym puszczają nerwy. Nie mniej nasi bohaterowie poradzili sobie znakomicie i w wyznaczonym czasie obie grupy znalazły klucz do wyjścia, a zabawa okazała się przednia.
Po tak absorbujących zmaganiach, które wzmogły apetyt, przyszedł czas na małe co nieco. Tym „co nieco” okazały się niemałe pizze w lokalu Sid na Starym Mieście. Zaznawszy uciechy dla ducha i ciała, w radosnych nastrojach, powróciliśmy do Stasina.

Wychowawczyni kl. VII – mgr M. Zawistowska