kot

Podsumowanie udziału uczniów w konkursach i zawodach sportowych

kot

W piątek, tj. 23.02.2018r. podczas uroczystego apelu miało miejsce podsumowanie udziału uczniów w konkursach, zawodach sportowych i akcjach organizowanych na terenie szkoły, wręczenie nagród, dyplomów i podziękowań.
Finalistą eliminacji powiatowych w grupie III (klasy IV-VI) Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom” została A. Podleśna uczennica klasy IV, opiekun pracy mgr Regina Wójcik. W konkursie wzięło udział 132 młodych twórców z terenu powiatu lubelskiego. Wyróżnione prace m. innymi Anastazji zostały zakwalifikowane do eliminacji wojewódzkich.
W eliminacjach szkolnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” udział wzięło 11 uczniów z klas IV – VI. Pierwsze miejsce zajęła Nikola Kowalczyk -klasa VI, drugie Anastazja Podleśna- klasa IV. Uczennice będą reprezentowały szkołę w eliminacjach gminnych w dniu 05 marca 2018 roku o godz. 10.00. Dyplomy za udział w w/w konkursie otrzymali: M. Buczkowski, P. Basak, T. Besztak, K. Dubiel, S. Piwnicki, J. Ożga, K. Kot, M. Zarajczyk, M. Kurek. Do konkursu przygotowywała uczniów mgr Dagmara Martynowska.
W Gminnym Turnieju w halowej piłce nożnej (suma wyników 4 turniejów) reprezentacja dziewcząt w składzie: W. Węgrowska, A. Podleśna, W. Kutwa, W. Dudek, P. Gęca, A. Mazurek (kapitan drużyny), N. Kowalczyk, zajęła V miejsce. W turnieju chłopców, drużyna w składzie: B. Bakaj (kapitan drużyny), K. Maszewski, M. Suchowolak, M. Wolski, K. Sztanke, K. Łakota, J. Łakota, B. Gano, zajęła również V miejsce. Należy zauważyć, że obie drużyny dobrze rokują na przyszłość, gdyż w składach drużyn byli zawodnicy z klas III i IV. W nagrodę za udział szkoła z rąk zastępcy Wójta Gminy Konopnica Anny Olszak otrzymała nagrody rzeczowe w postaci 2 zestawów rakiet do badmintona i zestawy skakanek. Opiekunem obu drużyn był mgr S. Furtak.
Nagrodę Fair Play w postaci statuetki piłkarza, od organizatora turnieju otrzymał Maciej Góźdź uczeń klasy III.
Za napisanie opowiadania, pt. „Co powiedziałby człowiekowi kot, gdyby przez jeden dzień umiał mówić ludzkim głosem” z okazji szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Kota, nagrody książkowe i dyplom okolicznościowy od dyrektora szkoły i organizatora obchodów szkolnych mgr D. Martynowskiej otrzymały 2 uczennice z klasy IV: A. Bakaj i A. Podleśna.
Pamiątkowe dyplomy za udział w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc” z rąk dyrektora szkoły i wychowawców: mgr A. Podleśnej i mgr E. Strug otrzymali wszyscy uczniowie z klasy I i III.
Dziękujemy nauczycielom za przygotowanie uczniów do zawodów sportowych, konkursów, a uczniom gratulujemy osiągniętych wyników i zachęcamy do brania udziału w ogłaszanych konkursach. Najbliższy konkurs plastyczny organizowany przez KRUS „Jak bezpiecznie pomagać rodzicom w gospodarstwie rolnym”.