alt

Mikołajki 2017

alt

Chociaż za oknami brak śniegu nastrój świąteczny w Naszej szkole gości już od pierwszych dni grudnia. Dzisiaj, czyli 6-go grudnia zapanował szczególny klimat, gdyż gościliśmy św. Mikołaja. Dotarł on do szkoły z workiem pełnym słodkości i prezentów. Dla każdej klasy znalazły się paczki, które wszystkim dzieciom wręczał osobiście Mikołaj. Było dużo radości i uśmiechów. Dzień 6 grudnia w naszej szkole obchodzony był jako Dzień Czapki Św. Mikołaja. Wszyscy uczniowie, którzy mieli mikołajkowe czapki, mogli je nosić przez cały dzień, na każdej lekcji, dzięki czemu byli zwolnieni z odpytywania. Tego dnia o godz. 9:25 odbył się konkurs „6 czapek św. Mikołaja”. Konkurs polegał na odnalezieniu na terenie szkoły ukrytych nakryć głowy Mikołaja, następnie znalezieniu opiekuna samorządu uczniowskiego i odpowiedzeniu na pytania związane z postacią Św. Mikołaja. Uczniowie (po jednym wylosowanym uczniu z klas I-VII), którzy znaleźli czapki i potrafili odpowiedzieć na pytanie, otrzymali czekoladowego mikołajka.

mgr D. Martynowska-opiekun S.U.