alt

Certyfikaty „Exsperta Tabliczki Mnożenia”

alt

Certyfikaty „Exsperta Tabliczki Mnożenia” rozdane! w Dniu 29 września 2017 po raz drugi obchodziliśmy w naszej szkole „VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia”. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż jej znajomość jest niezbędna w życiu codziennym każdego z nas.

W tym dniu zostały przeprowadzone przez „Uczniowskie Komisje Egzaminacyjne” egzaminy ze znajomości tabliczki mnożenia. Tytuły „Eksperta Tabliczki Mnożenia” zdobyli wszyscy uczniowie, którzy zdali poprawnie egzamin. Dodatkowo uczniowie, brali udział w grze „Piłkarzyk Matematyczny” i rozwiązywali łamigłówki.

W dniu 03 października na apelu szkolnym ogłosiliśmy zwycięzców MT EXPERT. Były to osoby z największą liczbą punktów zdobytych podczas zabaw matematycznych. Dyrektor szkoły mgr Jacek Wójcik wręczył Certyfikaty Eksperta Tabliczki Mnożenia dla: Bartosza Gano i Tomasza Besztaka z kl. IV, Pauliny Gęca i Kacpra Dubiela z kl. V, Nikoli Kowalczyk z kl. VI. Wyróżnienia otrzymali: P. Basak, D.Poleszak, N.Wierzchowska, F. Przychodzeń, M. Suchowolak, J. Ożga, W. Dudek, B. Wilczek, M. Wolski.

W obchodach VII Światowego Dzień Tabliczki Mnożenia, udział brała również klasa III, podczas wesołych zabaw w „Piotrusia”, „Domino matematyczne”, „Magiczne losy” uczniowie sprawdzali swoje umiejętności z zakresu opanowania tabliczki mnożenia. Wychowawca klasy mgr E. Strug wręczyła Certyfikaty Eksperta Tabliczki Mnożenia uczniom, którzy aktywnie uczestniczyli we wszystkich grach i zdobyli największą liczbę punktów: Maciej Góźdź, Gabryś Kotowski, Luiza Surtel, Alicja Kot, Hubert Rutkowski.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Miejmy nadzieję, że to matematyczne święto, wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza. Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom.

Szkolny koordynator: mgr D. Martynowska