Tłusty czwartek w naszej szkole

paczki2017

„Powiedział mi Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła” głosi staropolskie przysłowie. Tradycja jedzenia pączków na słodko pojawiła się w Polsce w XVI wieku. Dawniej przygotowując te słodkie drożdżowe ciastka do&nbspśrodka niektórych wkładano orzechy i migdały, a osoba, która trafiła akurat na&nbsppączek z „niespodzianką” miała cieszyć się szczęściem przez całe życie.

W naszej szkole też zajadaliśmy się pysznymi pączkami z Piekarni „Kijewscy” w Lublinie która zaopatruje naszą placówkę od kilku lat. Zakończenie karnawału było więc nie tylko udane, ale&nbspi&nbspsmaczne. Mamy nadzieję, że ten stary zwyczaj na dobre zadomowił się w naszej szkole, ponieważ takie działania są doskonałym sposobem, aby w ciekawy dla dzieci sposób tworzyć okazje do poznawania i kultywowania zwyczajów i tradycji polskich.

W imieniu uczniów, nauczycieli, pracowników, dyrektora szkoły Jacka Wójcika dziękujemy Przewodniczącej Pani Beacie Kutwa oraz Rodzicom naszej szkoły za przygotowanie słodkiej niespodzianki!

mgr Anita Kozłowska opiekun S. U.