kl2karnawal

„Karnawał zwierząt w filharmonii”

kl2karnawal

To już kolejna nasza wizyta w Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie, a tym samym kolejna sposobność bezpośredniego obcowania z muzyką. Tym razem to okazja do poznania dzieła uznawanego za muzyczny żart, określanego przez samego kompozytora mianem „zoologicznej fantazji”. „Karnawał zwierząt” Camille’a Saint-Saëns’a, bo o nim mowa to muzyczna wędrówka zwierzęcych postaci, którą otworzył dostojny marsz lwa. Za królem zwierząt podążały kury, koguty i ich rozkrzyczane dzieci. Pojawił się też słoń ze swoją komiczną gracją i majestatyczny łabędź. Do&nbspkarnawałowego korowodu włączyły się także rybki.
Muzycy przebrani za bohaterów opowieści przybliżali zebranym brzmienie różnych instrumentów. Publiczność aktywnie uczestniczyła w koncercie. Dzieci rozwiązywały zagadki muzyczne. Miały także niepowtarzalną okazję zaprezentowania swoich umiejętności tanecznych na scenie.
Udział klasy II w koncercie to kolejny przystanek na trasie spotkań z muzyką. Gdzie następnym razem zaprowadzą nas dźwięki? Dowiemy się tego już niebawem. Za 28 dni rozpocznie się kalendarzowa wiosna, która uchodzi za najbardziej rozśpiewaną porę roku. Z utęsknieniem wszyscy oczekujemy jej przybycia.

Ewa Dudek – Wychowawca klasy II